KRYSTYNA JANDA CZYLI POLSKI EFEKT WEINSTEINA

 

zdjęcie z mojego profilu, podobnych komentarzy dostaję setki, wymazuję je zgodnie z moim postem z 15 lipca WONIMG_2312.JPG

Efekt Weinsteina polega na tym, że kobiety z całego świata wyrzucają z siebie koszmarne świadectwa molestowania. Ruszyła internetowa lawina. U nas Rzecznik Praw Obywatelskich razem z poznańskim uniwersytetem będą badać poniżanie Polek. Wreszcie pojawią się liczby, a nie tylko odczucia ofiar, że molestowanie jest codziennością. Skąd wziął się efekt Weinsteina? Hollywoodzka bajka zamieniła się w je-bajkę. Podziwiane za talent aktorki, wzory do naśladowania, boginie ekranu doświadczały tego samego co większość śmiertelniczek. Gwałtu, pracy za seks, obmacywania i wszystkiego co mieści się w definicji molestowania seksualnego: „To każde nieakceptowane zachowanie, celem którego jest poniżenie lub naruszenie godności mające charakter seksualny. Na molestowanie seksualne mogą się składać nie tylko niepożądany kontakt fizyczny, ale i OBELGI, UWAGI, INSYNUACJE Z EROTYCZNYM PODTEKSTEM.”
Trudno domyślać się co miał na myśli Krzysztof Bukiel przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Lekarzy, gdy dzisiaj nazwał prostytutką Krystynę Jandę popierającą protest medyków. Prostytutka bo aktorka? Z definicji Weinsteina kobieta obciągającą producentom? Bukiel uściślił: „Janda brała udział w Czarnych Protestach”. Od czasu Sklepowicza wiadomo, kobiety biorące udział w Protestach wychodzą na ulice z braku seksu. Są jednak za brzydkie by je nawet darmo wyruchać. Więc chyba nie są prostytutkami? Gimnastyka pochylania się nad tym, co różni debile mieli na myśl,i stała się sportem narodowym.
Bukiel, wbrew nazwisku nie obsadził się jako Buk, ale Chrystus: „Powiem tak, jak do Chrystusa przychodziły też prostytutki i to nie oznacza, że Jezus był złym człowiekiem”. Janda przyszła na protest lekarzy i on , Jezus Bukiel jej nie wygnał. A mógł, wszystko może, jak Chrystus, albo i więcej. Ewidentnie facet ma kompleks Boga, Buk – i – el ( EL po hebrajsku znaczy Bóg), Więc Krzysztof Buk i bóg , będąc Bogiem w dwóch osobach wydzielił się w postaci Krzysztofa Jezusa Chrystusa litościwie patrzącego na jawnogrzesznicę. Że też Pani Krystyna nóg Przewodniczącemu Związku Lekarzy własnymi włosami nie zdezynfekowała. Maria Magdalena by tak mu zrobiła w psychiatryku, gdzie powinien zostać rezydentem na stałe. Nie wiem czy Krystyna Janda pozwie go do sądu. Czy sąd przyzna Jezusowi Chrystusowi polskiej medycyny rację zgodnie z patriarchalnym mentalem: Matka Boska jest jedna , a reszta to dziwki.
Cokolwiek się stanie bardzo współczuję nam wszystkim. Bo już się stało. Skoro jedną z najwspanialszą Polek można oficjalnie molestować, to co z innymi? Nie tak znanymi, zasłużonymi? Prezydent przyznaje, że chce pogwałcić prawa kobiet i zaostrzyć prawo antyaborcyjne. Żyjemy w kraju, gdzie opowieść o hollywoodzkim zboku nadal wydaje się nierealną bajką – świadectwo ofiar molestowania i gwałtu wywołuje oburzenie, światowe głosy solidarności. Weinstein przeprasza i zapadł sie pod ziemię. A w Polsce Efekt Weinsteina zamienił się w swoje przeciwieństwo – publiczne, bezwstydne molestowanie nie tylko aktorek.
Skarżąc się do FB, dostaję odpowiedź, że mogę się odciąć od molesterów nękających mnie i tysiące Polek. Jasne, odetnijmy się od uczuć, myśli, jak straumatyzowane ofiary. Policja twierdzi, że nie prześladuje działaczek kobiecych protestów. Polska zamierza się wycofać z europejskiej „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet”. Przecież u nas nie ma przemocy, ani kobiet molestowanych. Prostytutki i cytując internautę „Kurwy jebane” się nie liczą.

7 myśli na temat “KRYSTYNA JANDA CZYLI POLSKI EFEKT WEINSTEINA

 1. Jakież smutne jest to wszystko o czym Pani pisze, Pani Manuelo. Doprawdy nie chce mi się wierzyć, że dożyliśmy czasów keidy w ogólnych mediach sprowadza się kobiety do mebli domowych, za pozwoleniem i cichym przyklaskiem tzw. władzy i kryjącej się za nią mafii jaką jest K.K. Proszę się nie poddawać, nigdy, bo bez kibiet jak Pani całe to bagno po prostu spowszednieje i stanie się zwykłą normą życia w tym kraju.

  Polubienie

 2. Gdzie można znaleźć pomoc, gdy każdego dnia gnębi i niepokoi tyran, sfrustrowany, życiowy nieudacznik, socjopata pozbawiony uczuć wyższych, który jest moim ojcem? Sytuacja jest dość złożona i skomplikowana. Jesteśmy z mamą w trakcie zakładania niebieskiej karty plus mama złożyła wniosek o przymusowe przebadanie psychiatryczne, ale boję się że nic z tego nie wyjdzie, wsparcie policji jakoś nie szczególnie mnie ujmuje… Chcę by była w końcu zdrowa atmosfera w domu, ale mam obawy, bo nie raz byłam świadkiem ludzkiej bezduszności i bezradności. Czy w tym kraju jest legalnym traktowanie swojej rodziny jak śmieci i niewolników? Czy to w porządku że czuję się w domu jak na polu minowym? Bo szczerze to już nie wiem, jestem zagubiona…

  Polubienie

 3. Dziękuję za pomoc, jednak jestem z okolic Gniezna, a ta fundacja jest tylko w Warszawie, ale to nic, dam radę,poszukam pomocy w swojej okolicy. Wczoraj chyba nie myślam do końca logicznie, czuję się osamotniona i poddenerwowana i zareagowałam impulsywnie zwierzając się na Pani blogu, trochę jest mi teraz wstyd, ale jest Pani dla mnie autorytetem i chciałam się jakoś z Panią skontaktować, uzyskać wsparcie. Dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Fundacja jest z W-wy, ale jej porady ogólnopolskie, prosze spróbować, może skierują bliżej. I prosze sie nie wstydzić, bo wstydzić powinny się za to instytucje, że do tego dopuszczają. bardzo panią pozdrawiam i mam nadzieję , że coś sie zmieni na lepsze.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s