SŁOWO NA NIE/DZIELĘ, WYCIĘTE PRZEZ FB

IMG_2205               Zmarł  Hefner, twórca imperium, w którym silikon nie opada. Do końca zabraniała przyjaciołom  rozmów o swojej chorobie. Przyjmował ich w szlafroku zachowując pozory, że nadal mu stoi. Prawdopodobnie marzył o pochówku z blondynką. Zadowolił się wykupieniem grobu obok najsłynniejszej – Marylin Monroe.  Botticelli leży u stóp najseksowniejszej kobiety renesansu, modelki z „Narodzin Wenus”. Każda epoka ma swoje ideały piękna i wieczności.

Każda widzi rolę kobiety po swojemu. Dla niektórych Polka idolka to Polka idiotka. Dowodem wypowiedzi po moim ostatnim poście.  Proponowano, żebym zajęła się ważniejszymi zagadnieniami, choćby ustawą o Sądzie Najwyższym, a nie osądami. Naprawdę, dorosłej osobie można narzucać tematy do FB? Typowe delegowanie do kuchni, przepraszam do Puszczy Białowieskiej.  Czy jakiemuś pisarzowi obsmarowującemu kicz, polecano by pilniejsze tematy?  On ma intelekt, a pisarka obowiązek udowadniania, że myśli wzniośle. Bo inaczej się kompromituje. Krytykując tandetę jakiejś pani zerwie więź i mężczyźni nas ośmieszą, albo coś nam zrobią, np. podejmą ustawę przeciwko in vitro. Nie przystoi wtrącać się w życie bliźnich. Tak jakby czyjeś życie na bilbordach zaśmiecających Polskę nie gniło w naszym mentalu.  Polki pokorne są, cierpliwe.  Łatwo więc je udupić, zinfantylizować i coś im nakazać. Przecież to niepełnosprawne obywatelki. Nie mogą nawet same decydować czy wezmą tabletkę „Po”. 3/4 Polek uważa aborcję za grzech. Wiara w uduchowionego faceta, który stworzył świat i wbrew nauce zakazuje in vitro, oraz wolności kobiet jest prawem. ( W Izraelu wszystko to jest dozwolone, ale oni czytają Biblię w oryginale). Negując podobne dyrdymały można zostać pozwanym o obrazę uczuć religijnych. Serio.

Wytoczono przeciwko mnie zamiast argumentów typowe zarzuty: menopauza, wiadomo: tylko owulacja czyni twe myślenie płodnym i atrakcyjnym.  Złe wychowanie dzieci, albo ich brak (?), bycie głupią, zbyt elitarną, feministką, katoliczką. Kobieto!!! Do szeregu, mentalnych zakładniczek. Ciotki z magla i wujkowie dobra rada dobiorą mi zainteresowania, przeciwnika do dyskusji i powiedzą co wypada. I po pierwsze, dziewczynko nie masz prawa myśleć, a jeśli już to nie pisać. Słyszę od lat: Wytniemy( wycięli) , pozwiemy ( pozywali ), zbanujemy (próbowali)  , wgnieciemy w błoto nie borowinowego spa, ale naszego gówna.  Herbert pisał: walka o gust jest niekończącym się sporem europejskiej kultury, a etyka bywa kwestią smaku. Przykro mi, że w Polsce smak sięga dna i  to nie głębi, ale wanny. Będę o tym pisać, o plotkach, idiotkach, Czarnych Marszach, fizyce kwantowej, o rzeczach o których nie wszyscy mają pojęcie, a mnie interesują. Ksiądz po mszy mawia  : Idźcie i nie grzeszcie. Więc ludziska nie grzeszą inteligencją. Uważają –  Nie mówisz w moim imieniu, nie mów w ogóle. Wierzę w artystyczną wolność i w to, że mam coś do powiedzenia. Bywa, że nie ortograficznie – jestem tylko pisarką, nie korektorką, redaktorką. Jakkolwiek próbowalibyście mnie korygować czy zawstydzać. Robię co uważam za stosowne, podpisuję  nazwiskiem. Nie wypowiadam się na stronie wszystkiepolki.pl. Na zdjęciu rozebrałam się nie w imieniu Polek, ale swoim. W akcji PIERwSI, gdzie artystki, sportsmenki, dziennikarki pozowały roznegliżowane do albumu na rzecz walki z rakiem piersi.

Wracając do Hefnera. Uważał się za ojca rewolucji seksualnej. W swojej posiadłości dymał wszystkie króliki. Jego patriarchalne prawo. Na przykładzie Playboya można tłumaczyć różnicę między demokracja, a tym co dzieje się w patriarchalnej Polsce. U nas jesteśmy też dymani przez jednego faceta. Ale nie spocznie obok blondynki, tylko Piłsudskiego.

2 myśli na temat “SŁOWO NA NIE/DZIELĘ, WYCIĘTE PRZEZ FB

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s