POLSKA NIERUCHALNA

IMG_2269POLSKA  INTEGRALNA   POLSKA NIERUCHALNA
 TEKST  WYCIĘTY  PRZEZ FACEBOOKA
1.Slogan „Polska jest kobietą” dla Partii Kobiet miał pokazać: jak traktowane są Polki tak traktowana jest przez swoje rządy Polska. Czy trudno zrozumieć, że bez feminizmu nie ma demokracji? Wtargnięcie do siedzib kobiecych organizacji pozarządowych było kopniakiem dla leżącej Polski i kobiety. Centra pomocy kobietom pozbawione dotacji  mogą tylko powiedzieć jak założyć Niebieską Kartą i odesłać, często matkę  z dzieckiem do noclegowni, jeśli nie jest przepełniona z powodu mrozów. Polska jest kobietą – oprawca bije leżącą i ma do tego prokuratorskie prawo. Nie on powinien się tłumaczyć, ale ona bać. 13 milionów osób jest rocznie dotkniętych w Polsce przemocą, rośnie liczba maltretowanych kobiet. Zero kasy dla ośrodków pomocy jeśli nie jesteś zblatowany z Kościołem albo rządem. I naigrywanie się w sieci z feministek – ile mają domów pomocy kobietom. Zero jeśli nie zaproszą do własnego. Nikt im nie da dotacji, a na ulicy też nie dorobią  są tak nieruchalne, co powiedział ekspert TVP info.
2.Proszenie Szydło o wytłumaczenie powodów wtargnięcia do centrów praw kobiet. Ha, ha…Wstawcie sobie odpowiedź do jej innych słów – Wyreżyserowane protesty przeciwko reformie sądownictwa ( takie same świeczki palące się ogniem) i opłacone przez zagranicę źle życzącą Polsce. Kto reżyseruje Czarne Marsze, skąd te zdziry mają identyczne – czarne parasolki? Ślepy by zobaczył, że od Czarnej Madonny. Żydówki z małym lewakiem na ręku.
3.Dlaczego słowa Sklepowicza, bezpiekola na usługach PiS-u wzbudziły tyle emocji? Nie były wyskokiem palanta. Były refrenem naszej codzienności. Kobiety to skarbonki na życie napoczęte, którym należy założyć kłódkę w cipie, żeby świętej spermy od dawców życia nie marnowały w skrobankach. Polki nie są wolnymi ludźmi, nie decydują o swoim  losie. Bardziej polerowanymi  zwrotami to samo o kobiecyh podludziach mówią księża, politycy. Wymaga tego Bóg, chociaż moim zadaniem Bóg ma w przeciwieństwie do nich jaja chociaż nie posiada jąder.  Ruchalność jasna, jak pomroczność jasna jest częścią polskiego mentalu.
4.Czy idiota z TVP info, któremu na FB ludzie życzą : „Żebyś dziadu umierał…w męczarniach … ze wzwodem przez który nie domknie się trumna”, czy oświecony Rymanowski z TVN rżący z kobiet za kierownicą przy okazji zezwolenia Arabkom Saudyjskim na prowadzenie aut. Zostało mu to wypunktowane przez Paulinę Młynarską. Nie przeprosił, nie miał jak Sklepowicz „głupiego dnia”, to Młynarska, stwierdził, nie miała dystansu.
5.Nie mamy dystansu, ani praw, kończy się nam demokracja.  Arabki Saudyjskie miewają lepiej od Polek. Ich książę uznał , że za czasów jego dziadka kobiety prowadziły samochody, więc zakaz nie ma umocowania w tradycji ani religii. Poniewieranie Polkami ma  umocowanie w tradycji i religii. Dlatego na Kongresie Kobiet poprosiłam, żebyśmy założyły na głowę papierowe torby zamiast czarczafu.
6.Zastanawiam się, czy prowadzący program ze Sklepowiczem, facet o wyglądzie kleryka połkniętego przez Nosferatu też przeprosi, czy tylko się pomodli.
7.Atak na Centra Kobiet, słowne  i prawne ubliżanie naszej godności należy do kultury gwałtu podlanej alkoholem. Gdzie w cywilizowanym świecie jest tyle telewizyjnych reklam chlania? Myszy wielkości żubrów w totalnym delirium zachęcają do picia piwa. Bo to męski, kibolski świat wspólnej sztamy. A my, kobiety donosimy cihpsy i cipy, na kolanach żeby nie zasłaniać widoku przy reklamie piwa Warka. Możemy sobie na pocieszenie szepnąć parafrazując slogan kosmetyczny „Jestem tego Warrrka”.  Warcząc, miej dystans do pana.
8.Prawdziwy Polak, nie taki sztuczny po in vitro, modlił się wczoraj na granicy z różańcem. By ochronić Zachód przed upadkiem cnót chrześcijańskich. Na pamiątkę glorii wiedeńskiej broniącej przed islamizacją. Następnym razem, gdy już wszystko zaorają PiS-em niech wystawią przy zachodniej granicy feministki. Starosłowiańską palisadą przodem na Berlin, tymi ohydnymi twarzami, jak maszkarony na katedrach, by odstraszały demony zepsucia. Od tyłu można je z litości wyruchać, oczywiście nie z całym szacunkiem z jakim rucha Sklepowicz swoją żonę.
9.To, że polski katolicyzm jest bezmyślny i wiejski pisał Miłosz. Teraz osuwa się w gusła. I nie wiem jakie by budował sobie monumentalne bezguścia Lichenia, Świątyni Opatrzności   przypomina strzechę podpiwniczoną lochami Watykanu.
10. Obeznani z terminologią lotniczą, należącą już do naszej martyrologii, a nie postępu myśli , chociażby technicznej, uznajmy że zbliżamy się do pierwszego kręgu. Kręgu piekła, gdyby ktoś wolał terminologię religijną. Kaczyński w swojej megalomanii, która sądzę była jedną z przyczyn smoleńskiej katastrofy, idzie na ścianę. W swojej nienawiści do wolnej Polski postanowił zniszczyć od ćwierć wieku budowaną dyplomację. Zwalnia zbiorowo wszystkich, 3600. Przyjmie się do pracy tylko tych, którzy działali  zgodnie z racją stanu tzn. widzimisię Czemu nie zwolnić z obywatelstwa całego narodu by przyjąć z powrotem tylko tych pierwszego sortu? Znowu w moim życiorysie znalazłbym się z paszportem bezpaństwowca. To jest możliwe, ale jeszcze bardziej to, że wygramy. Żaden zaborca, fuhrer, sekretarz nie wykorzenił z nas zmysłu oddzielania parówki od gówna. Normalności, od narzuconych prawd. Cóż to jest kilka kadencji Kaczyńskiego przy 200 latach zaborów i pół wieku komuny? Zostaną po nim wstyd i kabaretowe kawałki, nie te wyśmiewające jego wzrost. Jego małość wyraża się w czymś innym – czyni małymi bezbronnych. I tego ludzie w tym kraju, gdy najedzą się swoim 500 zł,  mu nie darują.

11 myśli na temat “POLSKA NIERUCHALNA

 1. Witam ….Pani nie pozwalaja zamieszczac wpisow na FB. Mnie nie pozwalaja czytac nie tylko Pani strony ale w ogole FB, po prostu wylaczaja kazac od poczatku otwierac strone. Trwa to juz jakis czas i maja chyba zamiar bardziej utrudniac dostep do wiadomosci z Polski. Mam nadzieje na to ze ta strona zostanie dla nich niewidzialna. Pozdrawiam serdecznie i zycze powowdzenia

  Polubienie

 2. Szanowna Pani, od dawna z zainteresowaniem czytam Panią, podziwiając nie tylko trafioną w punkt treść wypowiedzi, ale też soczystość języka. Teraz zaś chcę podziękować za Pani zainteresowanie głodówką rezydentów. Bo mam nieodparte wrażenie, że tych, którzy w pierwszej kolejności powinni je okazać sprawa zdaje się w ogóle nie obchodzić. Wczoraj przeczytałam, że minister o arystokratycznym nazwisku chce, by rezydenci otrzymywali za swą niewolniczą pracę stypendium, a nie wynagrodzenie za pracę, co umożliwi ministerstwu żądanie zwrotu pieniędzy na wypadek wyjazdu z Chujni Niepospolitej. I tu już się zagotowałam. Bo młody człowiek, nawet dopiero u progu kariery zawodowej, zasługuje jednak na poważne traktowanie. Studia medyczne trwają 6 lat, potem trzeba odbyć rok stażu, wstęp do niewolnictwa, wynagradzany na poziomie oscylującym wokół minimalnej płacy, a następnie trwający minimum 4 lata staż specjalizacyjny. Ten ostatni polega na tym, że wykonuje się, pod nadzorem kierownika stażu, wszystkie czynności, jak pełnoprawny lekarz. Dyżuruje się jak inni koledzy, tyle że w ramach „bonusu” we wszystkie możliwe święta i dni dodatkowo wolne od pracy, bo przecież jest się młodym, przeprowadza zabiegi, a w wolnych chwilach jeszcze wykonuje drobne czynności konserwatorskie sprzętu medycznego czy technicznego /drukarki i komputery lepiej przynieść sobie własne/. Czas pracy de facto nie jest normowany, „bo przecież pani koleżanka rozumie powagę sytuacji”. Dwa razy w miesiącu obligatoryjnie dyżuruje się całodobowo. Warunki pracy to zupełnie inna story, wystarczy wejść do pierwszego z brzegu publicznego szpitala, by zobaczyć ten wyścig biedy i nędzy. W tych oto okolicznościach ta ministerialna kreatura ma czelność oświadczyć, że rezydenci będą otrzymywać zwrotne stypendia! Stare powiedzenie mówi, że mądrej głowy włos się nie trzyma. Głowę p. Radziwiłła powinien po tej wypowiedzi porastać gęsty gąszcz niczym Stanisława Tyma w „Misiu”. Mam świadomość, że problem opieki zdrowotnej jest nierozwiązywalny i borykają się z nim nie takie rządy jak polski. Ale przecież powinny być gdzieś granice tupetu, głupoty, bezduszności. Pozwoliłam sobie do Pani napisać, bo tym dzieciakom można pomóc tylko poprzez popieranie ich strajku. One są same, a protestują dlatego, że jeszcze nie przemieliło ich nasze państwo. Mama dwojga rezydentów /chirurga i ortopedy/. P.S. Córkę, po lekturze Pani tekstów, uczuliłam na seksistowskie dowcipy w dyżurce lekarskiej serwowane przez starszych kolegów. Już dziewczyna daje odpór. A ostatni pomysł tego od loków po pas, to wprowadzenie klauzuli sumienia dla aptekarzy, by zalegalizować np. odmowę sprzedaży leków antykoncepcyjnych. Czekam z niecierpliwością na Pani nowy wpis!

  Polubienie

  1. Pani Magdo bardzo dziękuję. Znam szpitale, często w nich bywam z chorą rodziną, mama była pielegniarką więc też znam drugą stronę. Boję się, że protest będzie musiał być bardziej radykalny. Dowodem na patologię tego rządu i jego propagandy jest poniewieranie służbą zdrowia, która tymi ludźmi ( nie rządem bo ma kasę ) ale zwykłymi ludźmi będzie się zajmować w uwłaczających warunkach. To samobójstwo rozłożone nie tylko na 8 lat.Pozdrawiam , Manuela G

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s