PROTEST KOBIET 2016

Na Placu Zamkowym, dzisiaj. Widoczność do najbliższego parasola, słyszalność raczej deszczu i rabanu. Dlatego piszę głośniej co mówiłam przez mikrofon, a czego na pewno nie było słychać.

Mgła, ale nie smoleńska. Pomysł całkowitego zakazu aborcji jest rozpylaniem mgły z waginy, by ukryć machlojki polityków. Obojętne jaki będzie los tej ustawy, my kobiety przegramy. Albo będziemy zmuszone do wdzięczności PiS-owi za łaskę, albo będziemy prawnie zabijane.
Warszawianki, same przypominamy warszawskie syrenki. Do połowy niby człowiek, pół obywatelka topless, a od pasa w dół zwierzę podlegające władzy pana. Naszymi władcami jest kler i partyjne mafie. Dlatego od czasu wolnej polski nikt w sejmie nie ujął się za kobietami. Lewica pozbawiła nas prawa do aborcji, prawica dobija. Ale kiedy nas potrzebują, by zdobyć władzę mówią :Poglądy się nie liczą. Prawdopodobnie przyjdzie tu przemawiać premier Kopacz. Kilka lat temu, zarządzając mnisterstwem zdrowia powiedziała, że Polki ” nie dostaną w szpitalach środków znieczulających przy porodach, bo poród ma być cierpieniem, tak napisano w Biblii.”
Poglądy nie są ważne? Gdy polityk mówi: Kompromis aborcyjny jest dobry. Mówi: Niewolnictwo kobiet jest dobre.
Przestańmy być niewolnicami. Jesteśmy obywatelkami, mamy prawa. Nie musimy prosić o wstawiennictwo Archanioła, Królową Polski czy Pierwszą Damę. Dajcie spokój, kim ona jest? W ostatni weekend, była na Jasnej Górze, gdy my, sabat czarownic na Łysej Górze pod sejmem. Ona będzie na Jasnej Górze a my ciągle w Ciemnej Dupie, jeżeli będziemy prosić o wstawiennictwo zamiast żądać naszych praw, żyjemy w demokracji.
10 lat temu pisałam w manifeście: jeśli nie będziemy pilnować swoich praw za pomocą polityki, a nie tylko manifestacji, nastanie rząd który postanowi nas zabić. Teraz, jeżeli nie zorganizujemy się politycznie, za kolejne 10 lat samo wyjście na ulicę w obronie aborcji będzie przestępstwem. Przecież już jest paragraf obrazy uczuć religijnych, wystarczy go sprawnie wykorzystać.
My kobiety, mamy serca i vaginy, ale i rozum. A rozum to umiejętność korzystania z prawa. Ratujmy się więc bo mamy prawo żyć wolne.

Jedna myśl na temat “PROTEST KOBIET 2016

 1. Manuela jestes wspaniala ( pisze z Kanady z angielska trzcionka)
  Twoje komentarze na temat wspolczesnej Polski nie moga byc bardziej trafne!!!
  Za moich czasow mowilo sie o kielbasie przed wyborczej ( 500 plus) teraz sie mowi „daja dupy za 500 plus.
  Teraz podoba mi sie bardziej bo to jezyk jaki ja uzywalem 40 lat temu .Jesli kosciol nie odetniecie od polityki to nic dobrego sie nie wydarzy.Religia obowiazkowa w szkolach to juz sredniowiecze.Jak dobrze ze wyjechalem !
  Wlodek

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s