PROTEST KOBIET 2016

Na Placu Zamkowym, dzisiaj. Widoczność do najbliższego parasola, słyszalność raczej deszczu i rabanu. Dlatego piszę głośniej co mówiłam przez mikrofon, a czego na pewno nie było słychać.

Mgła, ale nie smoleńska. Pomysł całkowitego zakazu aborcji jest rozpylaniem mgły z waginy, by ukryć machlojki polityków. Obojętne jaki będzie los tej ustawy, my kobiety przegramy. Albo będziemy zmuszone do wdzięczności PiS-owi za łaskę, albo będziemy prawnie zabijane.
Warszawianki, same przypominamy warszawskie syrenki. Do połowy niby człowiek, pół obywatelka topless, a od pasa w dół zwierzę podlegające władzy pana. Naszymi władcami jest kler i partyjne mafie. Dlatego od czasu wolnej polski nikt w sejmie nie ujął się za kobietami. Lewica pozbawiła nas prawa do aborcji, prawica dobija. Ale kiedy nas potrzebują, by zdobyć władzę mówią :Poglądy się nie liczą. Prawdopodobnie przyjdzie tu przemawiać premier Kopacz. Kilka lat temu, zarządzając mnisterstwem zdrowia powiedziała, że Polki ” nie dostaną w szpitalach środków znieczulających przy porodach, bo poród ma być cierpieniem, tak napisano w Biblii.”
Poglądy nie są ważne? Gdy polityk mówi: Kompromis aborcyjny jest dobry. Mówi: Niewolnictwo kobiet jest dobre.
Przestańmy być niewolnicami. Jesteśmy obywatelkami, mamy prawa. Nie musimy prosić o wstawiennictwo Archanioła, Królową Polski czy Pierwszą Damę. Dajcie spokój, kim ona jest? W ostatni weekend, była na Jasnej Górze, gdy my, sabat czarownic na Łysej Górze pod sejmem. Ona będzie na Jasnej Górze a my ciągle w Ciemnej Dupie, jeżeli będziemy prosić o wstawiennictwo zamiast żądać naszych praw, żyjemy w demokracji.
10 lat temu pisałam w manifeście: jeśli nie będziemy pilnować swoich praw za pomocą polityki, a nie tylko manifestacji, nastanie rząd który postanowi nas zabić. Teraz, jeżeli nie zorganizujemy się politycznie, za kolejne 10 lat samo wyjście na ulicę w obronie aborcji będzie przestępstwem. Przecież już jest paragraf obrazy uczuć religijnych, wystarczy go sprawnie wykorzystać.
My kobiety, mamy serca i vaginy, ale i rozum. A rozum to umiejętność korzystania z prawa. Ratujmy się więc bo mamy prawo żyć wolne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s